Hakkımızda

image

 

Denizli Sanayi Odası’nın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvurusunun ardından OSB;Kuruluş yerinin kesinleşmesi, kuruluş protokolünün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanması ve sicil kaydının yapılmasını müteakip, tüzel kişilik kazanmıştır. Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi altyapı inşaatları, 13.09.1996 tarihinde başlamış ve 22.10.1997 tarihinde tamamlanmıştır. Kuruluş aşamasında ve daha sonraki yatırım dönemlerinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından hiçbir kredi kullanılmadan tamamlanmıştır.

Denizli’ye 56 km. mesafede, Çardak Havaalanı ve Denizli-Afyon Karayolu bitişiğinde yer alan Bölge, Çardak İlçesindeki tren istasyonuna sadece kuş uçuşu 200 m. mesafede olup, bu durumun yatırımcılar için önemli bir lojistik destek sağlayacağı muhakkaktır.

Altyapı inşaatları için 16.205.002.-USD tutarında bir harcama yapılmıştır. Organize Sanayi Bölgesinde;14 km. Asfalt yol, 15 km. içme suyu hattı, 13,5 km. kanalizasyon hattı, 15 km. yağmursuyu drenaj hattı, 27 km. yer altı orta gerilim elektrik hattı, 1000 abonelik yeraltı telekomünikasyon şebekesi tamamlanmıştır. Ayrıca; 65 Mw kurulu güce sahip elektrik şebekesi tamamlanmış olup, yatırımcıların elektrik enerjisi taleplerini karşılamaya hazır durumdadır. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yatırımcıların su ihtiyaçlarını karşılamak için 2 adet sondaj kuyusu açılmış olup, 2 adet 2.500.-m³ kapasiteli su deposu da hazır durumdadır.